Karot Beton Kırma

İnşaat Sektörünün Vazgeçilmez Firması

 

Günümüz de inşaat sektörü oldukça ilerlemiş durumdadır. Nüfus yoğunluğu ve şehir de bulunun kalabalık ve genç neslin artması sektörü canlandırmıştır. Bir çok inşaat firması ve buna bağlı yapılan yapılar teknolojik ve zamandan kazanmak için gerekli bütün ekipmanları kullanmakta. İnsan gücünün yeterince kuvvetli ve dayanıklı olmadığı yerler de mesela beton kırma veya benzeri işlemler de makineler ve teknolojik aletler kullanılmakta. İnsan gücü bu gibi yapılara işlem uygulamakta yetersiz kalmaktadır. Tam bu esnada sinerji karot firması devreye girmektedir. Gelişmiş ve tecrübeli ekibi ile hizmet vermektedir.

 

Sinerji Karot Firması Detaylı Bilgi

 

Firma uzun yıllar tecrübeli ekibi ile hizmet vermektedir. Bir çok betonla ilgili işlem esnasında sinerji karot firmasından hizmet alabilirsiniz. Ekibe istediğiniz zaman ulaşmanız mümkün ayrıca müşteri memnuniyeti için ellerinden gelen çabayı göstermektedirler. Ankara gibi bir çok il ve ilçesinde ve çevre illerinde projeleri bulunan firma oldukça müşteri ve firma güveni kazanmış saygın bir inşaat sektörü firmasıdır. Sizde inşaat beton işi ile ilgili yardım almak istediğiniz firma sinerji karot firması olmalıdır.

 

Misyon

Sinerji karot firması olarak en önemli misyon özelliği hizmet kalitesi olmaktadır. İşlerini sürekli çözüm odaklı yapmayı prensip haline getirmiştir. En son modelli teknolojik aletleri ve uzman kadrosu ile güvenin ve kalitenin uygulandığı elit bir firma olmaktır.

 

Vizyon

 

Güven ve kalite denildiğinde akla gelen bir firma olmak ve rekabetin yüksek olduğu bu sektörde tercih edilmek asıl meselesidir. Müşterilerin güven ve kaliteyi sinerjii karot firmasında bulması asıl vizyonu oluşturmaktadır. Siz değerli müşterilerin memnuniyeti için bütün uzman personeli ile hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Verilen Hizmetler İle İlgili Genel Bilgi

 

İnşaat ve bir çok sektörde bulunan işler ile ilgili geniş kapsamlı hizmetler vermektedir. Beton ile ilgili bütün detaylı hizmetleri bu firma tarafından sağlanmaktadır. Uzman ve tecrübeli ekibi ile bir çok inşaat sektöründe bulunan firmaya destek ve hizmet sağlamaktadır. Sizde işlerinizde sinerji karot firmasının yardımını alarak daha rahat ve güvenli işler yapabilirsiniz.

 

Detaylı Yapılan Hizmetler

 

İnşaat alanında beton delme işlemi ile gerek zamandan ve gerekse ücret bakımından büyük ölçüde firmaya kolaylık sağlamaktadır. Karotla beton delme işlemlerinde uzman tecrübesi ile hizmet vermeye devam etmektedir. Müşteri memnuniyeti ile ön plana gelen sinerji karot firması sizlere hizmet vermektedir.

 

Beton Kesme Hizmeti

 

Beton kesme işlemi ile her çapta ve büyüklükteki betonları istenilen ölçüde çapta zarar vermeden kesme işlemidir. Sıfır vibrasyonla bu hizmetler temiz ve güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

 

Beton Kırma Hizmeti

 

Beton kırma işlemi binaların onarılmasın da ve depreme karşı onarılmasın da yapılan bir hizmet şeklidir. İşlemi güvenli ve uzman kadro şeklinde sürdüren sinerji karot firması müşteri memnuniyeti için gerekli olan bütün hizmeti sağlamaktadır.

 

Hidrolik Raylı Beton Kesme Hizmeti

 

Hidrolik raylı beton kesme işlemin de donatılı ve donatısız betonlar da vibrasyonsuz, hasarsız, tahribatsız yatay ve dikey şekilde kesme işlemidir. Ve bu sistem oldukça tercih edilen kesme işlemidir. Oldukça işlem gören bu kesme işlemi inşaat sektörü tarafından büyük oranda tercih edilen kesme işlemidir.

 

Telle Beton Kesme Hizmeti

 

Telle beton kesme işlemi diğer adıyla halatlı kesim olarak bilinmekte. Bu kesimde kesme değerleri çok yüksek değerlere ulaşmakta ve zor işlemlerde kullanılmaktadır. Hafriyatlı ve toprakla kapalı kesim işlemlerin de kullanılan zor bir kesim işlemidir.

 

 Derz Kesim Hizmeti

 

Derz kesim işlemi ise beton blokların birleşimi için sorunsuz bir şekilde ve birleşmesi için kalıp şeklinde detaylı ve özenle kesilme işlemidir. Bu işlemde hata payı hiç olmadan blokların istenilen şekilde ve çapta kesim işlemi uygulanmaktadır. Sizde inşaat alanınız da böyle bir işlem yapacağınız esnada sinerji karot firmasından destek ve yardım alabilirsiniz.

 

Kontrollü Bina Yıkımı Hizmeti

 

Kontrollü bina yıkımı ise tadilat, güçlendirme depreme karşı tedbir işlemlerin de sinerji karot olarak hizmet vermektedir. Bu işlemde geri dönüşen inşaat alanların da bir çok tadilat, onarım ve yıkım işlemini gerçekleştiren sinerji karot firması hizmetin en iyisini sağlamak için gece gündüz uzman ve profesyonel ekibi ile hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Kompresör Hizmeti

 

Kompresör hizmetleri olarak her türlü marka, çeşit ve güçte sıfır ve ikinci el kompresör satışı bulunmaktadır. Aynı zaman da kompresörün bakımı, tamiri gibi işlemleri de sinerji karot firması tarafın dan karşılanmaktadır. Bu sektörde gerekli olan makine tarzı ve kompresör cihazlarının tedariki için bir çok markada ürünü bünyesin de bulunduran değerli bir kuruluştur.

 

Kanal Açma Hizmeti

 

Her türlü beton da kanal açma işlemi ve onarımı da firma tarafından uygulanmaktadır. Betona ve çevreye zarar vermeden bu işlemi uygulamaktadır. Müşteri memnuniyeti ile her türlü kesim ve vb. işlemleri sinerji karot şeklinde uygulamaktadır. Bu işlem de en önemli olan şeylerden birisi ise yapılan bu iş esnasında çevrede bulunan herhangi bir yapıya ve zarar görebilecek şeyi koruma altına almasıdır. Güvenlik açısından oldukça önemli olan bu işlemi sinerji karot firması uzman ve deneyimi ekibi ile zararsız ve güvenli bir şekilde yapmaktadır.

 

Dar Alanda Beton Kırma Hizmeti

 

Kapalı ve dar alanda beton kırma işleminde sorunsuz bir şekilde süreci ilerleten ve her türlü zorluğa karşı müşterisinin yanında olan sinerji karot firma büyük ölçüde güvenli ve sağlam işçilik sağlamaktadır. Şehir ve yapısı sık alanlar da bu işlemi uygulayan sinerji karot firması zararsız bir şekilde alanı zor olan yerlerden bu işlemi sürdürmektedir. Bir çok önemli firma ve kuruluş tarafından da bu hizmet şekli sinerji karot firması bünyesinde kabul edilmektedir. Sizde olası böyle ulaşılmaz ve çalışma alanı kısıtlı yerlerde firmaların güvenini kazanan ve işini önemseyen bu firmayı tercih edebilirsiniz.

 

Karot Numune Hizmeti

 

Karot numune alımın da detaylı müşteri memnuniyeti için yüzde yüz her türlü işlemi sunmak için müşteri memnuniyetini ön planda tutan sinerji karot firma bunun gibi bir çok alanda ve inşaat sektörün de gereken bütün işlemleri uzman kadrosu ile anında çözüm odaklı çözmektedir. Sizde güvenli ve kaliteli hizmet almak için Ankara da bulunan sinerji karot firmasını tercih edebilirsiniz.

 

Sinerji Karot Değerleri

 

Beton ve delme işlemlerinde öncelik olarak müşteri odaklı çalışan sinerji karot firması her türlü değerleri göz önünde bulundurarak uzman ekibi ve teknolojik aletleri ve ekipmanları ile detaylı hizmet sağlamaya devam etmektedir. Ankara ve çevre illeri alanında bir çok hizmeti sağlamaya devam etmektedir. İlk öncelik olarak müşterinin kaliteli ve konforlu ve temiz şekilde hizmet alması için ekibini 7/24 gece gündüz seferber eden seçilmiş değerli bir firmadır.

 

İnşaat Sektöründe Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Bu gibi büyük veya küçük çaplı inşaat işlerinde öncelikle can güvenliği ön plana alınmalıdır. Sinerji karot firması olarak ta bu tür işlemleri uzman ve deneyimli kadrosu ile sürdüren firma öncelikle güvenlik daha sonra iş olayını kendine prensip edinmiş seçili Ankara firmalarından birisidir. İnşaat sektörün de çoğu firmanın güvenini kazanan ve kaliteli işlem yapması dolayısı ile her türlü işlemi sinerji karot firması tarafından özenle sürdürülmektedir.

devamı

Poliüretan Enjeksiyon Sistemi

Poliüretan Enjeksiyon

Uygulanan yerde çatlak vb. yarıkları doldurarak su sızıntısını kesen, su ile teması sonucu şişme gösteren, su yalıtım/izolasyonlarında uygulanan poliüretan maddeye poliüretan enjeksiyon denir. Polimer madde ile geliştirilmiştir. Karbamat bağlantılarıyla birleştirilmiş olan, organik üniteler zincirinden oluşur. Kullanılacak enjeksiyon maddenin yapıştırma özelliği bulunmamaktadır. Yardımcı ürünlerle kullanılır ve kuru yüzeylere de uygulanabilir. Yapısal güçlendirmeyi hedefler. Poliüretan ısı, ses ve su yalıtımında çok başarılıdır. Birçok kullanım alanına sahip olan bir köpük türüdür. Bu kullanım alanlarından bazıları; Isı ve ses yalıtımı, mobilya, çatlak ve boşlukların doldurulması, çatı ısı yalıtımlarıdır. Sahip olduğu özelliklerden ötürü en çok kullanılan poliüretan malzemesi prepolimerdir. Su yalıtımında oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

 

Poliüretan Enjeksiyon Sistemi

Yeraltı yapılarında; su sızıntısının tamamen kalıcı olarak sonlandırılması amaç edinerek kalıcı ve uzun süreli işler için, özellikle yer altı projelerinde oldukça fazla tercih edilen, esnek yapıdaki su ile teması sonucu hızla reaksiyon gösteren kapalı hücre yapısındaki su izolasyon köpüklerinin oluşturduğu sisteme Poliüretan enjeksiyon sistemi denir. Kesin çözümler veren etkili ve garantili bir uygulamadır. Su kaçağı negatif yönden olmaktadır.

 

Poliüretan Enjeksiyon Sistemlerinin Özellikleri

Uygun yere poliüretan enjeksiyon enjekte edildikten sonra, su ile tepkimesi sonucu kısa süre içinde homojen olarak yavaşça şişmektedir. Genel olarak sıvı ve daha yoğun enjeksiyon olmak üzere iki bileşenden oluşurken, tek kompenat haline dönüştürülerek de kullanılabilir. Sıvı haldedir ve yarıkları doldurur. Sıvı haline karşın, suyla temasında yaklaşık olarak 15 kat daha fazla genleşme gösterir. Tepkime hızını arttırmak için (bu aynı zamanda köpük oluşumunu arttırmak demektir) reçine karışımını çoğaltma işlemi yapılır ve uygulanır. Esnek yapıdadır.

 

Poliüretan Enjeksiyon Sistemlerinin Kullanım Amaçları

Teknoloji ile uyumlu olan koşulları sayesinde yüksek derecede verim alınan poliüretan enjeksiyon sistemleri, kalıcılığı ve dayanıklılığı sebebi ile günümüzde çok sık kullanılmaktadır. Bu sistem; polimer yapı ile bütünleşmesiyle yeraltı sularını, tersi yönden gelen suyu kesmesi için bodrum, sığınak vb. tip alanlarda kullanılmaktadır. Uygulamalar profesyonel mühendisler tarafından yapılmaktadır. Amaç, basınçlı suyu durdurmaktadır. Genellikle hidroelektrik santral projelerinde, arıtma tesislerinde ve barajlarda kullanılmaktadır. Su sızıntılarını önlemek için otopark, bodrum kat gibi yapılarda soğuk derz kısımlarda kullanılabilir. Zemin üzerindeki büyük yapıların yarıklarında veya kazı sırasındaki basınçlı suyun kesilmesinde, kimyasallarla poliüretan enjeksiyon uygulaması ile yapılara gelen su uzaklaştırılarak gerçekleştirilmektedir.

 

Poliüretan Enjeksiyon Sistemlerinin Kullanım Alanları

Kuru ve ıslak çatlaklar, statik ve dinamik çatlaklar, sıvılardaki kılcal çatlaklar, taşıyıcı yapıda bulunan çatlaklar, taşıyıcı yapıda bulunmayan çatlaklar olarak sıralayabileceğimiz çatlak türleri uygulamanın kapsamında giren çatlaklar şeklinde sıralanabilmektedir.

Taşıyıcıların hasar gördüğü, tahrip olduğu ya da işlevini yitirdiği zamanlarda yapısal güçlendirme için enjeksiyon işlemleri tercih edilir. Bu işlemlerde kuru çatlaklar onarılıp, yapı güçlendirilir.

 

Poliüretan Nasıl Uygulanır?

Beton yüzeylere uygulanır ve su yalıtımlarında kullanılır. İçerden dışarıya su sızıntıları ya da dışarıdan içeriye su girişleri önlenir. Basınçlı kompresörler ile betona takribi eşit oranda ortalama 30 cm aralıklarla ve 45 derecelik açıyla dübellerin çakılması için delikler açılır ve bu deliklere hava verilerek içindeki tozdan arındırılır. Sızdırmazlık contalar sağlam olacak şekilde sıkılır.

Daha sonra basınçlı olacak şekilde ve diğer dübel deliklerinden gelene kadar; su miktarına ve işe göre seçilen kimyasal reçine (poliüretan vb. tek/veya çift komponentli ürüne göre) özel reçine enjeksiyon pompalarıyla yani seçime göre belirlenen özel poliüretan ile enjekte edilmeye başlar. Zemin için çok ince viskoziteli ve şişmeyen ürünler kullanılır. Reaksiyonun başlama zamanı su ile poliüretan etkileşiminden sonra 30 saniye olup, şişme zamanı ise 60 saniyedir. Homojen ve yavaş bir şekilde şişme olur. Kendi kapasitesinin 30-40 katı kadar şiştikten sonra suyu dışarı atar. Su sızıntısı olan bütün kılcal damarları kalıcı olarak tıkar.

Tüm bu işlemler için ilk olarak su kaçağını keşfinin yapılması gerekmekte olup, öncelikle su sızıntılarının kaynağının belirlenmesi gerekmektedir. Daha sonra profesyonel mühendisler tarafından uygun ürün ve doğru sistem ile yalıtım işlemi başlatılır. Suyun çok ince çatlaklarda bile yürüyebilmesi hatta yeni çatlakları oluşturabilmesi nedeni ile uygulamaların birincil işlem ile tamamlanması beklenemez. İkincil hatta üçüncül uygulama gerektiren uygulamalar olabilir.

İzolasyonu tam yapılmayan asansör kuyuları bu uygulamanın kullanım alanlarından biridir. Eksik izolasyona sahip asansör kuyularında, çukurlarından yukarı doğru mevcut olan su sızıntıları sıklık ile görülen bir durumdur. Uygulanan yöntemin genel adı da olan poliüretan enjeksiyon ürün ile su yalıtımı yapılarak önlenebilecek bir durumdur. %99 oranında çözüm verir.

Suya bariyer olma yöntemi, poliüretan enjeksiyon sistemlerinde uygulanan yöntemlerin başında yer almakta olup, su sızıntısını ters yöne itme anlamına gelmektedir. Negatif yönde yapılır. Amaç, su sızıntısı mevcut olan kısma pozitif taraftan işlem uygulanamayacak olmasıdır. Su kaçaklarını önlemek zor bir durumdur ve önlemek için yalıtım kuvvetlendirilmedir. Betonlar da yalıtım zemin üzerinden yapılmaktadır. Çünkü beton zeminin altından yalıtım yapmak oldukça zordur.

 

Poliüretan Sprey Uygulamasının Alanları

Poliüretan sprey uygulama alanları çok geniş bir yelpazeyi kapsar. Hemen hemen her sektörde tercih edilir. Çoğunlukla inşaat sektöründe kullanılır. İzolasyon ve yalıtım ihtiyacının olduğu her alanda kullanıma uygundur. Nakliye sektörü, ambalajlama vb. gibi birçok alanda tercih edilmektedir. Bu sektörlerden bazıları; yapı ve inşaat sektörü, ayakkabı üretimi, mobilya sektörü, alet üretim sektörü, tekstil, makine ve elektronik cihaz üretimleridir.

Poliüretan sprey soğuk hava depolarında, çatılar ve tavan araları, inşaat ve yapıların izolasyon sistemlerinde, İnşaat temelleri ve bodrumlarda, dış cephe izolasyonunda, pencere eğimlerinde, su basma riski yüksek yerden alçak bölmelerde, katlar arasında bulunan örtüşme alanlarında, balkon ve kapılarda, garajlarda, boru ve kanal gibi bölmelerde, konteyner taşıyıcı ve barakalarda, bot/ yat/tekne gibi sıvı izolasyonu gereken araçlarda, araç kasaları ya da römorklarda kullanılmaktadır. Yüzeyin eğilimli, düz, yamuk vb. durumlarda olması bu işlemler sırasındaki etkisini azaltmamaktadır.

Isı, ses ve sıvı yalıtımları konusunda oldukça etkili olan ve en yüksek yalıtımı en az katma ile sağlayan bu ürünün pek çok kullanım alanı olmasına rağmen çoğunlukla yapı ve inşaat alanında kullanılır. Dünyada en çok kullanılan izolasyon malzemesidir.

 

Poliüretan Enjeksiyonun Önemi

Yapının ömrünü uzamasını sağlarken, yapının temelindeki demirlerin korozyona uğramasını önler. Ankara betonarme yapıların depreme karşı olan dayanıklılığını artırır ve kısa süre içinde uygulanır. Yüksek verimlilik verirken, yapı içerisinde nem, kötü koku ve rutubetin oluşmasını engeller.

 

Poliüretan Enjeksiyon Sisteminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaçak kaynağının, beton yapısının özelliklerinin keşfinin doğru yapılması gerekir. Poliüretan enjeksiyon ürün seçimi ve işlem metodu seçimi çok önemlidir. Seçimi yapılacak olan poliüretan enjeksiyon ürünün tepkime süresini ve uygulama basıncını kaçak suyunun basıncı belirler. Yüksek basınca sahip su mevcut ise; hızlı tepkime veren poliüretan enjeksiyon ürünleri uygulanmalıdır. Bu işlemler, yüksek basınçta makine basıncı desteği ile uygulanmalıdır. Yapının olduğu yerdeki eğim, suyun akış yönü ile ilgili bilgi almamızı sağlarken, yatay eksendeki poliüretan yön ve başlangıç noktası ile ilgili karar verilmesini sağlar.

Kaçağın geldiği çatlak genişliği ve debisi, seçilecek olan poliüretan enjeksiyon ürününün viskozitesi hakkında ve paker sisteminin seçilmesi hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlar. Eğer kılcal çatlak mevcut ise; viskozitesi düşük olan ürün seçilir.

 

Fiyatlandırma İşlemi

Poliüretan enjeksiyon, fiyatlandırması yapılırken, uygulanacak alanın koşullarına bakılarak kullanılacak sarfiyat ortalaması belirlenir. Bu sebep ile fiyatlandırmada değişiklikler görülmesi muhtemeldir. Uygulama yapılacak alanın keşfi ve doğru ürün seçimi için destek alınılabilir. Bu işlemlerde zemin keşfi çok önemlidir

 

devamı

Filiz Ekimi Nedir?

Filiz Ekimi

Ekim çalışmaları ile birçok inşaat çalışması erken bir şekilde çözme kavuşturulur. Bu noktada pek çok inşaat firması filiz ekim çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Ayrıca bu çalışmaların kalitesi ve güvenirliliği de önem arz ediyor. Ekim çalışmalarında kullanılan birçok ürün olduğunu da unutmak gerekir.

Bu noktada kullanılan ankraj çözümlemeleri önemlidir. Ayrıca ankraj çeşitleri ile birlikte beton filiz ekim çalışmalarında dikkate alınması gereken birçok unsurun olduğu da unutulmaması gerekir. Bu açıdan inşaat çalışmalarına başlanmadan önce hangi uygula yönteminin daha uygun olacağı belirlenmelidir. Ankraj çeşitleri değerlendirilerek ortak bir ankraj alınması en doğru olacaktır. Bu noktada çalışmaların detaylandırılması ve özelde değerlendirilebiliyor olması gerekir. Her bir çalışma doğrultusunda bireyler için çeşitli yöntem ve teknikler geliştirilebilir.

 

Filiz Ekimi Nedir?

Filiz ekim çalışmaları farklı alanlar için uygulanarak hızlı bir şekilde sonuç alınabilir. Bu noktada kullanılan malzemelerin kalitesi önem arz etmektedir. Ayrıca pek çok farklı ürününde filiz ekimi çalışmaları boyunca kullanılabildiğini unutmamak gerekir. Çalışma alanlarının çeşitliliği filiz ekim işlemlerinde de çeşitliliğe sebep olabilir.

Filiz ekim çalışmaları içerisinde betonarme kullanımı ön plandadır. Bu açıdan filiz ekiminde betona filiz kalınlığı ile ilişkili olarak delik açılır. Ardından kimyasal dübel aracılığıyla işlem hızlandırılır. Bu aşamada kullanılan birçok araçta olabileceğini unutmamak gerekir. Ayrıca kullanılan her bir araç kalite kontrol standartları dâhilinde hizmet kapsamına alınır.

Filizlerin ayarlanması ile birlikte her bir filiz için delik açım işlemlerinin de gerçekleştirilmesi gereklidir. Bu noktada işlemlerin eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Ayrıca bireylerin pek çok açıdan kendi ekim sistemlerinde dikkate aldığı hususlar olabilir. Bu yüzden iletişim kurulması ihmal edilmemeli ve yeni deneyimlerin alanlarda gerçekleştirilmesine izin verilmelidir.

Filiz ekim işlemlerinde kimyasal dübel ile açılmış deliğe sağlam bir madde dökülür. Bu madde ise karşım doldurulur ve demir kısım bu alanda kullanıma alınır. Ayrıca doldurulan maddenin açılan deliğin kalınlığına göre miktarı da değişkenlik gösterebilir.

 

Filiz Ekimi Uygulaması

Filiz ekim çalışmaları noktasında dikkate alınması gereken birçok husus vardır. Bu açıdan inşaat sektörleri ile iletişim halinde olunması ve herhangi bir eksik malzeme kullanılmaması gereklidir. Aksi takdirde gerek iç dolgu için kullanım malzeme gerekse dış yapının sağlamlığı istenilen ölçüde sağlanamayacaktır. Bireylerin rahatlıkla ekim uygulaması yapılması bu aşamada önem taşır.

Filiz ekim uygulamaları dahilinde eski yapılara bu işlemler daha sık gerçekleştirirler. Filiz ekiminde kullanıla kimyasal ankraj kaliteli yapı malzeme bileşenleri eşliğinde hazırlanır. Ayrıca bina güçlendirme alanı dâhilinde gerçekleştirilen işlemler de kullanılırken ayrıca bina dışında çeşitli alanlarda da kullanılanılar.

 

Merdivenlerin ya da balkonların filiz ekim işlemleri içinde kullanılan bir uygulama sistemidir. Bunun yanı sıra filiz ekim uygulaması için gerçekleştirilen kimyasal dübel sistemi en güvenilir kullanım birimi olarak dikkat çeker. En güvenli uygulama olarak gösterilen bu sistem ile tuğla, taş gibi boşluklu alanların tamamlanması sağlanabilir. Polyester reçine kaynaklı olan bu malzeme ile kolay ve hızlı bir uygulama sağlanabiliyor.

 

Beton Filizi Nedir?

Filiz ekimi uygulamalarında çeşitli beton yapıları kullanılabiliyor. Bu açıdan taş, tuğla gibi beton çeşitlerimin sıklıkla kullanıldığını söyleyebiliriz. Filiz dediğimiz yapılaşma beton dökümü ile birlikte dışta kalan demir sistem olarak ifade edilebilir. Bu açıdan beton filizi yapıları güçlendirmek amacıyla uygulanıyor. Ayrıca filiz ekme denilen şey yapıların beton eleman sistemlerine deniliyor. Binaya ek olarak geliştirilen uygulama sistemleri içerisinde ele alınabilir.

 

Ankraj Nedir?

Ankraj sistemleri ise mevcut olan herhangi bir yapının güçlendirilmesi aşamasında göre alan önemli bir inşaat çalışmasıdır. Ankraj ile birlikte kullanım alanları genişleyen birçok alan bulunabilir. Ayrıca yapıların zeminlerin içerisine girebilmesi aşamasında gelişmiş halatlar aracılığı ile sabitlenme ve bu sabitlenmiş olan maddelerin irtibatlandırılmasında önem arz eder. Ayrıca kullanılan halatlar çektirme halatları bünyesinde dikkate alınabilir.

Mevcut yapıların güçlendirilmesi işlemlerinde ön plana çıkarak aktif rol oynarlar. Bunun yanı sıra sabitlenen malzemelerin irtibatlandırılması üzerine ankraj sistemlerinin önemli bir tolu olduğunu unutmamak gerekir.

 

Epoksili Ankraj Nedir?

Ankraj sistemleri çok çeşitli alanlar içerisinde ele alınabilir bu açıdan ankraj sitemlerini değerlendirebiliriz. Ankraj sistemleri içerisinde epoksili ankraj hizmetleri yer alıyor. epoksili ankrajlar filiz ekme harcı dâhilinde ele alınabilir. Ayrıca bu ankraj çeşidi birçok alanda yapıştırma a amaçlı olarak kullanılan malzemeler arasında yer alır.

 

Birçok farklı bireyin kullanım sağladığı bu ankrajlar ile betonlar sağlam bir şekilde tamamlanabilir içeriğinde bulunan maddeler ile gerek tavanlara gerekse duvarlarda kullanım olanakları hazırlanabilir. Uygulama işlemleri doğrultunda gerçekleştirilebilen sistemler için ise epoksi kavramı dâhilinde ele alınan ankraj çeşitler önemlidir.

 

Epoksili Ankraj Nasıl Kullanılır

Epoksili ankrajlar sıklıkla kullanılan filiz ekme sisteminin önemli yapıtaşları arasında gösterilebilir. Bu sistem bazında ele alınabilecek her bir ürün sıklıkla karşımıza çıkarak çalışmalarda önemli bir yer tutar. Epoksili ankrajların nasıl kullanıldığı önem konusudur. Bina güçlendirmesi için kullanılan bu sistem likit bazlıdır. Ayrıca kuruduktan sonra birçok malzeme yapısına dirençli bir hale geliyor. Su, alkali gibi yapılara karşın direnç kazandıran ürünler arasında yer alır. Ayrıca kolay temizlenen bir yapıya sahip olup dayanıklı olduğunu da unutmamak gerekir.

 

Epoksi Nasıl Bir Malzeme Çeşididir?

Epoksi sistemleri malzeme olanakları bakımından farklı açılardan ele alınabilir. Epoksi reçine özlü olarak ifade edilebilir. Bu madde oldukça sık kullanılan, inşaat sektörünün önemli yapıtaşlarını içerebilen bir yapıdadır. Ayrıca birçok çeşit amaç için endüstriyel alanda kullanıma sunulmaktadır. Kullanım alanı imkanları oldukça geniş olan malzemeler arasında gösterilebilir. Başarılı bir kimyasal dirence sahip olan yapı malzemeleri arasında gösterilebilir.

 

Ayrıca içerisinde yer alan birçok çeşit yapı malzemesi de filiz ekim işlemlerinim güvenilirliği için önemlidir. Filiz ekiminde sağlam duvarların inşa edilebilmesi gerekir. Bu açıdan da epoksi yapı sitemi birçok açından önem sarf eder.

 

Ankraj Uygulama Önerileri

Ankraj uygulama sistemleri içerisinde birçok alan için uygulama önerisi oluşturulmuştur. Bu uygulama önerileri ise çeşitli yönden ele alınabilir. Çelik konstrüksiyon hizmetleri başlıca yapı taşları arasındadır. Ayrıca bir başka alan olan çatı ve dış cephe kaplamaları, reklam pano sistemleri, aydınlatma elemanları gibi sistemlerde gereklidir. Ayrıca birçok farklı yapı malzemesi için gerekli olan iskelet tutucuların üretilmesi bağlamında ekim sistemini göz ardı etmemek gereklidir.

 

Ankraj Kırılma Biçimleri

Ankraj hizmetleri bağlamında kırılma noktalarının bilinmesi hizmetin tanımını yapabilmek adına gereklidir. Bu açıdan kırılma biçimleri ele alacak olursak donatının yapı taşlarından birinin kırılması karşılaşılır durumlardandır. Bu noktada Ankara şehrinde hizmet veren sitemiz eski beton sistemlerinin dayanıklılıklarının düşük olduğu durumları da dikkate alarak ekim çalışmalarını gerçekleştiriyor. Hizmetin gerçekleştirilebilmesi adına tamir edilmesi gereken düzenlemeler ele alınabilir.

 

Epoksi Uygulaması Neden Yapılır?

Epoksi sistemi bağlamında birçok farklı uygulama biçiminin harekete geçirilmesi önem arz eder. Bu açıdan da her bir uygulama biçiminin çeşitli açılardan ele almak durumun anlaşılabilmesi ve yeni teknikler oluşturulmasında faydalıdır.

Ankraj ya da filiz yerleştirilmesi gerçekleştirilecek delikler detaylı bir şekilde temizleniyor. Ayrıca temizlik işlemlerinin de dikkatli bir şekilde yapılması önemlidir. Deliklerin içinin sert fırçalar ile temizlenmesi önerilebilir. Bu noktada her bir delikte eksiksiz ürün kullanımını sağlamak ve ekim işlemlerinin tamamlanması lazımdır.

 

devamı

Ankara Beton Kesme Firması

Beton Kesme Ve Yöntemleri

Günümüz dünyasında özellikle beton yapılarda, beton duvar ya da beton döşemelerin kesimi ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bu ihtiyaç çeşitli sebeplerle olmakla birlikte sıklıkla projelendirme veyahut uygulama sırasında unutulan ya da aktif şekilde uygulanmayan yapılarda olmaktadır. Ek kapı, tesisat, havalandırma boşlukları, pencere gibi çeşitli yapıların kesme işlemi gerçekleştirilmektedir. Bunun için en uygun beton kesme makinesi belirlenmekte ve daha sonra makine ile kesim yapılmaktadır.

 

Kesim Öncesinde Bilinmesi Gerekenler

Gelişmiş olan yapıların beton dökümleri esnasında yapının içinde özellikle küçük çaplı gedikler için kalıp hazırlama uygulaması daha üzün sürebilmektedir. Bundan dolayı tek parça olarak beton dökümü gerçekleşmektedir. Sonraki uygulama evresi için betondan gerekli alanlar kesilmekte ve ihtiyaç duyulan kesit boşluklar yaratılmaktadır. Bunlara ek olarak pek çok şahsi ve tasarımsal istekler için de beton kesme uygulaması yapılmaktadır. Ancak bu işlem alanında uzman kişiler ve uygun ekipmanlarla yapılmaktadır. Böylece olası tehlikelerin önüne geçmiş olunmaktadır.

 

Hangi Sebeple ile Beton Kesme İşlemi Yapılmaktadır?

Günümüz yapılarında ihtiyaçların yanında sadece dekoratif amaçla da kesme işlemi gerçekleşmektedir. Buna rağmen en çok gereklilik arz eden beton kesme gereklilikleri ve ihtiyaçları:

-Mimari dokuda değişiklik ve restore uygulaması için beton kesme uygulanmaktadır.

-İlgili alanlarda su kanalı ya da kanalları açabilmek için döşeme beton ya da şap kesimi yapılmaktadır.

-İnşaat alanında izinli şantiye bölgesinden taşmalar olması halinde taşan bölümlerin kesilmesi gerçekleştirilmektedir. Bu alanlar balkon, kaçak kat gibi yerler olabilir.

-Yangın yanı sıra diğer tesisatlar bacaları için beton kesme yapılmaktadır.

-İlgili yapı içinde havalandırma alanlarının açılması amacıyla beton kesme uygulanmaktadır.

-Kullanılan teçhizat, makine, açılacak silo gibi tek tabya yüksekliğine sığdırılması zor olan ya da mümkün olmayan ekipmanlar için ihtiyaç duyulan yerlerin açılması amacıyla yapılmaktadır.

-İlgili yapıda parapet ya da istinat duvarı gibi beton içermekte olan duvarların kısa hale getirilmesi ya da tamamıyla kesilip kaldırılması işlemi için beton kesme olmaktadır.

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beton kesmenin uygulaması kendi alanından çok başka amaçlar ile çok başka alanlarda uygulanmak istenebilmektedir. Beton kesim aşamasında dikkat isteyen en önemli nokta uygun yöntemin belirlenmesi olarak öne çıkmaktadır. Özellikle kesim ve çıkarım noktası kritik olmaktadır. Uygun yöntemin ortaya çıkartılması zamandan da kesim işinin uygulayan şirket için harcanan maliyetten de tasarruf elde edilmesini sağlamaktadır. Bunun yanında gereksiz kesim işlemi olmaması bölgenin etrafına da zarar verilmemesini sağlar. Bu iş, alanında uzman firmalarca akredite ekip ve kalitesi yüksek ekipman ile uygulanması gereken riskli ve tehlikeli bir iştir. Kesim yapılmadan önce yapıya en uygun ekipmanların ve uzman ekip oluşturulmaktadır. Aksi takdirde istenmeyen kazalar olabilmekte ve yapı da zarar görmektedir. Bu zararla geri dönüşü mümkün olmayan boyutlara da ulaşabilmektedir.

 

Kesim Yapılacak Alan

Öncelikle kesim yapılacak alanın yüzeyi analiz edilmektedir. Ardından en uygun beton kesme seçeneği belirlenerek işlem gerçekleştirilmektedir. En çok tercih edilmekte olan beton kesme yöntemleri:

-Tel ile beton kesme

-Derz ile beton kesme

-Karot ile beton kesme

-Hidrolik ile beton kesme şeklinde sıralanmaktadır.

Her kesme yönteminde hem avantaj hem de dezavantaj bulunmaktadır. Bu durum ilgili alana bağlı olarak da değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun bazen tek bir yöntem ile kesim işlemini gerçekleştirmek yeterli olmaktadır. Bundan dolayı kesimden önce kesimi düşünülen beton duvar veya beton döşeme ile ilgili bilgi talep edilmektedir. Elde edilen bilgiye göre yöntem seçilmekte ve işlem uygulanmaktadır.

 

Sıklıkla Tercih Edilen Yöntemler

Beton döşeme kesiminde sıklıkla ders ile beton kesme veya hidrolik beton kesme yöntemleri tercih edilmektedir. Derz kesme makinesi maksimum 40 cm derinliğe kadar döşemeleri kesebilmektedir. Diğer yandan hidrolik kesme makinesi 60 cm derinliğe kadar döşemeleri kesme işlemini gerçekleştirebilmektedir. Bunların dışında daha fazla derinliği olan beton duvarların kesim uygulamasını karot kesme veya tel ile beton kesme ile gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.

 

Kesilecek Alanın Bilgisi

Ankara içinde beton duvarların kesilmesi için, kesilecek yüzey alan fazla ise hidrolik kesme makineleri kullanılmaktadır. Eğer kesim alanı az ise karot ile kesme işlemi uygulanmaktadır. Bu alana örnek olarak havalandırma boşluğu verilebilmektedir. Hidrolik beton kesme işlemi sırasında, kesici olan kafa bir yay üstünde harekette bulunmaktadır. Bu ray kesim yapılacak bölgede paralel biçimde kesilecek yüzeye entegre edilmesi gerektiğinden yüksek alanlarda ilave ekipmana ihtiyaç duyulabilmektedir. Bunlar vinç, platform şeklinde ortaya çıkmaktadır. Hidrolik beton kesme yönteminden diğerlerinden farklı olarak süreç biraz daha uzun sürebilmektedir. Buna karşın kesim sırasından herhangi bir müdahaleye gerek olmadığından beton kesimi daha hızlı gerçekleşmektedir.

 

Derz Kesme

Derz, tanım olarak yapı malzemelerinin aralarında kalan boşluk şeklinde ortaya çıkmaktadır. Birbirinden farklı genleşmelerden dolayı oluşması muhtemel hasarları önleyebilmek için bırakılan boşluk olarak bilinmektedir. Yan yana olan ve birbirinden bağımsız yapılar arasında meydana getirilen boşluğa dilatasyon derz denmektedir. Derz kesme makinesi bir zeminin üzerinde motor koyulması ve elmaslı testere entegre edilerek beton ve asfalt kesmeyi sağlayan makine olmaktadır. Bu makineler derz dolgusu adına kesim yapmanın yanında 50 cm beton kalınlığına kadar kesme işlemini gerçekleştirmektedir.

 

Hidrolik Kesme

İnşaatların oldukça ayrıntılı kesimlerine uygun olarak iç ve dış mimaride kullanılması planlanan yapılarda kesme işlemi uygulanmaktadır. Bu kesme işleminde en tercih edilir yöntem olarak ortaya çıkmaktadır. Buradaki ana faktör makinenin kullanım kolaylığı sunuyor olmasıdır. Yine de ne kadar pratik olursa olsun bu makinenin rastgele kullanılması tavsiye edilmemektedir. Güvenlik amacıyla bir usta ya da uzman tarafından kullanılması gerekmektedir. Bu kesim işleminden önce kesilecek alan ölçülmekte ve sonuç olarak belirlenmektedir. Daha sonra ray sistemi yardımı ile kesilecek bölge ayrıntılı şekilde kesilerek kesim işlemi tamamlanmaktadır.

 

Karot ile Kesme

Bu kesme işlemi karot makinesi ile uygulanmaktadır. Karot beton kesmede q20-q600 arası 600 cm derinlikte 45 ile 90 derece açı ile kesme olmaktadır. Bu kesim sırasında titreşim olmamakta, beton yapıya herhangi bir zarar verilmemektedir. Bu şekilde her çapta karot kesme işlemi yapılmaktadır. Karot ile kesme işlemi hidrolik raylı beton kesme, derz kesme makineleri ve halat ile elmaslı kesme işlemlerinin kesin çözüm olmadığı durumlarda etkin olmaktadır. Beton kalınlığı sınırı olarak 660 cm kalınlığa kadar çürütmeye dayalı işlem uygulanmaktadır.

 

Tel ile Kesme

Tel ile beton kesme işlemi taşıyıcı sistemlerde ve blok şeklinde olan betonlarda teller kullanılarak gerçekleştirilen bir işlem olmaktadır. Uygulanması bakımından özel bir sistemdir. Hidrolik üniteden gücünü almaktadır. Gerekli aparatların entegre edilmesi ile beton kütle etrafında dönmekte olan tel ile kesim sağlanmaktadır. Burada kesim elmas kesicilerden oluşan tel ile gerçekleştirilmektedir. Bu yöntem ile istenilen gibi pürüzsüz bir biçimde kesim işlemi olmaktadır. Genel olarak hafriyatla veya toprakla kapalı olan beton blokların kesiminde tercih edilmektedir. Beton kesme yöntemleri içinde teknolojik olarak en gelişmiş ürün durumunda bulunmaktadır. Bu haliyle sistem, yüksek değerlerde kesme derinliğine ulaşmayı başarmaktadır. Ayrıca sessiz ve hızlı olma gibi işlevleri bulunmaktadır, su altında da çalışmaktadır.

 

devamı

Ankara Karot Beton Delme

Beton Delmede Karot Kolaylığı

İnşaat sektöründe çok sık kullanılan karot terimi inşaat sektörü dili ile açıklanmaktadır. Karot kelimesi genel anlamı ile havuç anlamına gelmektedir. İnşaat sektöründe, verimli olarak da olarak adlandırabilir. Karot beton delme işlemine verilen isimdir. İnşaat sektöründe her türlü betonu uygun ve düzenli bir şekilde delebilen karot makineleri vardır. Bunlar; delme çapına göre farklı uçlar takılarak kullanılır.

Karot alma işlemi hem basın kuruluşlarında hem de inşaat sahalarında çok fazla kullanılan terimlerdendir. İnşaatı tamamlanmış olan yapının ve elemanlarının kapasitesinin ölçülmesi aynı zamanda bunların hizmet ömrünün ne kadar olduğunun tespit edilmesi için karot alma işlemi yapılır. Karot binaların veya yapıların kapasitelerini ve ömürlerini tespit etmesinin yanında binanın depreme dayanaklığını da ölçmek için alınır.

Karot birçok farklı anlama gelse de inşaat sektöründeki anlamı ile açıklama yapmak daha doğrudur.

İnşaat sektöründe karot ne işe yarıyor?

Karot makinesini kullanan karotçu betonu silindir şeklinde deler ve silindir içerisinde kalan ve havuca benzeyen betonu çıkartır. Betonu silindir şeklinde delmiş olur. Karot makinaları kullanan kişilere de karotçu ismi verilmektedir. İnşaat sektöründe beton delme, kesme işlemlerine karotçuluk adı verilmektedir.

 

Karot Genel İtibariyle İnşaatı İnceleme İşlemini de Yapmaktadır

İnşaat sahasında binanın bazı gerekli görülen yerlerinden karot makinası ile silindirik bir şekilde örnekler alınır ve basınç uygulanarak, betonun ve demirin kalitesi tespit edilir. İnşaat mühendisleri karot işlemini gerçekleştirirken inşaat binasının durumuna göre alt katlardan veya başka herhangi bir yerden karot alma işlemi yapmaktadırlar.

Karot beton delme işlemi az ya da çok binanın yapısına zarar verecektir. Çünkü bina yapısal olarak bitmiştir ve tekrar bina üzerinde işlemler yapılmıştır. Üstelik bunlar beton delme kesme yıkma gibi yıpratıcı işlemler.

 

 Karot Makinesinin Özellikleri

Karot makinesi içinde el karotları olanlar 25 metre, sehpalı olanlar 40-50 metre ve hidrolik olan karotlar da 100 metre delebilme özelliğine sahiptir.

Karot ucunun boyutları Q210MM boy 45cm olarak bilinmektedir.

Karot makinelerinde en çok tercih edilen model DD-350 dir. En ağır inşaat şartlarında kullanılabilir. Hilti DD-350 dayanıklılık açısından oldukça güçlü ve sağlamdır.

Karot delme gücü olarak, karot makinesi ile 50 cm –1000 cm’ye kadar her çapta delik açılmaktadır. Üstelik inşaat sektöründe en iyi delme gücü bu şekilde yapılır. Karot işlemi, Hem hızlı ve seri hem de ekonomiktir.

Karot makinesinin ucunun uç kısmı elmastan yapılmıştır. Elmas çok dayanıklı bir malzemedir. Karot makineleri üretimleri itibariyle demiri, çok sert betonu rahatlıkla kesebilmektedir. Karot ucu her çeşit delik için ayrı ayrı ebatlarda üretilmektedir. Karot firmaları ellerinde her çeşit uçtan bulundurmalıdırlar. Karot makinesi, sert zeminlerin delinmesinde kullanılan zemini delen bir nevi darbeli matkaptır.

İnşaat sektöründe gelişen teknoloji ile birlikte betonların, kolonların, daha kolay ve hızlı delinmesi için üretilen karot makineleri hem hızlı hem de zararsız bir şekilde delme işlemini yapmaktadırlar.

İnşaat sektöründe birçok marka karot makinesi üretimi yapmaktadırlar. Sinerji makina inşaat ve taahhüt bunlardan bir tanesidir. Firmanın karot makineleri hem kalitesi hem de firma güvencesindedir. Firma piyasa da en iyi ürünleri pazarlamasını yapan bir firmadır. Ucuza alınan karot makineleri her yönden sizi mağdur edecektir. Ucuz olan makinenin malzemeleri kalitesiz olduğu için kısa zamanda bozulacak ve iş akışınızı sora sokacaktır.

Önemli bir nokta da, karot makinelerini her açıda kullanabilmek için sabitleme mekanizmasına ihtiyaç vardır. Bu mekanizma sayesinde karot makinesini her türlü açıda daha sağlam ve zararsız kullanabilirsiniz.

 

Karot İşleminde Karot İşlemini Düzgün Ve Profesyonel Yapabilmek İçin Bir Mekanizmaya Gerek Duyarız

Bu mekanizmaya karot sehpası denir. Karot sehpasının karot işlemindeki görevi, makineyi sabit bir şekilde tutarak karot ucunun dönmesi sırasında sarsıntı olmasını engellemektir. Aynı zamanda betonu tam istediğimiz yerden nokta atışı yaparak delmemizi sağlamaktır. Karot sehpası her şekilde monte edilebilir. (Zemine, duvara ve beton kolon duvarlara) Karot sehpası ebat olarak büyük küçük ve standart şekildedir.

İnşaat sektöründe bir kişinin karotçu olabilmesi için eğitim alması şarttır. Eğitim aldıktan sonra da e iyi bir ustanın yanında staj yapması gerekmektedir. İnşaat sektöründe iş güvenliği çok önemlidir. Böyle bir alanda da eğitimsiz çalışmak iş güvenliğine aykırıdır. İnşaatta tehlike oluşturmaması için, karot makinesinin tehlikelerinin karotçu olacak kişi tarafından bilinmesi gerekir. İyi bir ustanın yanında işi tüm detayları ile öğrenmelidir.

 

İnşaat Sektöründe Beton Delme İşlemi Değişik Şekillerde Yapılmaktadır

İnşaat yapılarında beton duvarların ya da döşemelerin kesim ihtiyaçları mutlaka olur. Bunlar Projelendirme alanında ya da uygulama esnasında yapılmayan ek kapı veya pencere olabilir.

Sonradan inşaat binasına eklenen bina yapımı bittikten sonra, teçhizat, açılacak silo, gaz tankları gibi binanın içerisinde yüksekliğine sığdırılamayan eşyalar için gerekli deliklerin açılması gerekir.

İnşaat mühendisi ve mimar tarafından değişiklik ve restorasyonlar için beton kesme işlemi yapılmaktadır.

Yapıda istinat duvarı gibi beton içeren duvarların yıkılması.

Tesisat işlemlerinde su kanalları için çeşitli döşeme yapılması, beton veya şap kesim işlemi için kesme işlemi yapılır.

İnşaat alanında bulunan şantiyelerdeki binaların küçültülmesi veya hafifletilmesi için beton kesme işlemi uygulanır.

İnşaatlarda izinli şantiye alanından taşmalar olabilmektedir. Taşan alanların engellenmesi (balkonların, kaçak katların kesilmesi, döşeme beton kesimi).

Yapıdaki betonarme alanlara kapı ve pencere açılması işlemi.

İnşaat içinde bina tamamlandıktan sonra yapı içerisinde havalandırma alanlarının açılması.

Bina dışında yangın merdiveni veya başka tesisatlar için bacaların yapılmasında beton kesim işlemi uygulanır.

Mimari işlemler için tasarımcılar ve mimarlar tarafından bina içerinde dekoratif amaçlı beton kesim işlemi yapılmaktadır.

Beton delme işlemi, demir donanımlı veya demir olmayan tüm zeminlere uygulanabilmektedir. Beton delme işlemi darbesiz bir şekilde gürültüsüz, temiz bir şekilde istediğiniz açılarda veya derinliklerde yapılabilir. Tavanda, zeminde, balkonda, çatı bölgesinde; ev içinde perdede açılım ve tadilat yaptırmak için en uygun işlem beton delme sistemidir.

 

Beton Delmenin Karot İle Avantajları Nelerdir?

Beton delme sadece inşaatlarda yapılmayan aynı zamanda tüm yapım işlerinizde yapılan bir yöntemdir. Günlük hayatımıza bize çok önemli avantajlar sağlamaktadır. Bize hem büyük kolaylık hem de ekonomik anlamda faydalı bir yöntemdir. Beton delme yöntemi çok seri, kırıcı ve delicilerle bir haftada yapılabilen bir işlemdir. Fakat Karot işlemi ile 1 günde işleminiz tamamlanacaktır.

İnşaatlarda eskiden kullanılan yöntemler çok fazla zaman almaktaydı Bu da her yönden inşaat sektörünü etkilemekteydi. Üstelik eski usulde kırma işlemi gerçekleşirken betonda bir titreşim olurdu ve çatlaklar meydana gelirdi. Eski usul işlemlerin sonunda betonun hem kalitesi düşer hem de yapının ömrü kısalırdı. Kullanılan bu yöntemler betonun direncini de azaltmış oluyordu.

İnşaat alanlarında eskiden kullanılan kırıcılarla gereğinden fazla açılan delikler oluşuyordu ve bunlar çimento ve tamir harçlarıyla yeniden onarılıyordu. Ama karot ile beton delme yönteminde tamirata tekrar onarım işlemine gerek yoktur.

Karot ile beton delme işlemi inşaat sektörünün vazgeçilmez yöntemlerindendir. karot beton delme İşçilikten ve zamandan tasarruf sağlar. Ankara bölgesinde en iyi karot makineleri için www.sinerjikarot.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

devamı
Bilgi Almak İçin Şimdi Arayın!